Jasło od wielu lat określane mianem „stolicy odrodzonego polskiego winiarstwa”, przyjeżdżających gości wita niecodzienną wizytówką – rondem z małą winnicą. Do rozwoju i rozpowszechniania uprawy winorośli w regionie jasielskim przyczyniła się przede wszystkim winiarska pasja jaślanina Romana Myśliwca, który zaraził nią wielu mieszkańców naszego regionu – dla jednych winiarstwo stało się hobby, dla innych przerodziło się w sposób na życie. Jasielskie wino nie tylko cieszy się ogromnym uznaniem polskiego i zagranicznego środowiska winiarskiego, ale również jest produktem, z którego słynie miasto.
Przez Jasło i okolice przebiega „Podkarpacki Szlak Winnic”, który tworzy blisko 120 winnic. W Jaśle i najbliższych okolicach znajduje się dziewięć winnic, których oferta enoturystyczna uatrakcyjnia „Jasielski Szlak Winny”. Przygotowywane według tradycyjnych receptur regionalne specjały oraz różnorodne produkty lokalne stanowią idealne dopełnienie jasielskiego winiarstwa.
Wszystkich tych specjałów, a przede wszystkim jasielskiego wina można skosztować podczasMiędzynarodowych Dni Wina w Jaśle, jednej z największych w kraju imprez winiarskich. Podczas imprezy corocznie prezentuje się około 25 winnic z kraju i zagranicy. Winiarze oferują do degustacji około 200 rodzajów win oraz możliwość uczestnictwa w warsztatach winiarskich. Dni Wina są świętem ziemi jasielskiej, prezentującym jej kulturę, sztukę ludową, tradycje i zwyczaje. Dają również możliwość przybliżenia uczestnikom kultury miast zaprzyjaźnionych z Jasłem.