W tym roku zapraszamy Was na poszerzoną ofertę Warsztatów Degustacyjnych. Każde spotkanie inne, ale tak samo wyjątkowe oraz prowadzone przez specjalistów z branży winiarskiej. Wszystkie spotkania odbędą się w jasielskim Salonie Wina a bilety w cenie 90 zł znajdziecie na stronie głównej.
27 sierpnia 2022
12:00 Polska vs. Reszta świata – Tomasz Kolecki, SSP
Bardzo lubiany przez wszystkich, budzący wiele emocji pojedynek win polskich i zagranicznych. Arbitrem w tym meczu będzie zgromadzona publiczność, a moderatorem jak zwykle: Tomasz Kolecki. Osobiście wybierze on najlepsze polskie etykiety, które uczestnicy warsztatów będą porównywać ze zbliżonymi do nich stylistycznie odpowiednikami, pochodzącymi z tradycyjnych regionów winiarskich. Degustacja oczywiście będzie odbywać się „w ciemno”.
Poprzednie edycje „Polska vs. reszta świata” pokazały, że po obu stronach mogą pojawiać się całkiem nieźli zawodnicy, a wynik pojedynku może bardzo zaskoczyć.
Kto wygra w tym roku? Koniecznie przyjdźcie sprawdzić.
14:00 Czy polskie winiarstwo to tylko hybrydy? – Jarosław Baranowski, SSP
Polskie winiarstwo często utożsamia się wyłącznie z winami z winogron hybrydowych, nie jest to oczywiście błąd. Natomiast, świat wina jest bardzo zmienny. Obserwujemy postępujące zmiany klimatyczne, które wraz z nieustającym rozwojem naszych winiarzy pozwalają na coraz większy udział Vitis Vinifera wśród polskich win. Podczas spotkania zaprezentuję Państwu wina nagrodzone złotymi medalami podczas Konkursu Win Polskich 2022 z różnych, międzynarodowych odmian winogron. Będzie ciekawie.
17:00 Wina osobliwe – Michał Bardel, Czas Wina
Nie wszystkie wina robi się tak samo. Na warsztatach spotkamy się z wyjątkowymi winami. Winami, które powstały przez różne sposoby winifikacji. Winom będzie towarzyszyła opowieść o ich osobliwości a także spora dawka winifikacyjnej wiedzy, którą nie tak łatwo zdobyć.
28 sierpnia 2022
12:00 Eno-sensoryka, czyli przyjemność degustacji – Katarzyna Korzeń, EnoPortal
Degustacja wina to nie trudna, ale odrobinę skomplikowana sztuka. Uprawiamy ją dla przyjemności. To interakcja naszych zmysłów nie tylko z wyjątkowym napojem, ale również z tym co dookoła niego – historią, ludźmi, miejscem. To wspomnienia, skojarzenia emocje.
Na warsztatach przekonacie się – na przykładach, jak to wszystko działa: Czym jest wino? Jak je degustujemy? Co dzieje się podczas degustacji w naszych ustach, a co w głowie? Dlaczego to wszystko jest takie przyjemne?
To będzie prawdziwa przygoda dla Waszych zmysłów: degustacja „w ciemno” sześciu polskich win w różnych stylach oraz specjalne ćwiczenia sensoryczne.
14:00 Polskie bąble – Michał Sobieszuk, Eat Polska
Po pierwsze, to już nie czasy kiedy każde musujące wino można nazywać szampanem. Po drugie, to wcale nie znaczy, że nie ma innych, cudownie musujących win z bąbelkami! Powstające tradycyjną, szampańską metodą musiaki na dobre rozgościły się w portofoliach polskich winnic prezentując z roku na rok coraz wyższy poziom. W czasie degustacji spróbujemy win-tegorocznych medalistów, opowiemy czemu w polskich musach tkwi ogromny potencjał, sprawdzimy jaką rolę w ich powstawaniu grają martwe drożdże i czy bąbelki to dobre połączenie z tortem i truskawkami.
ZAPRASZAMY!